1. Góralskie granie- czyli występ samej kapeli. Czas trwania: od 1 do 5 godzin; standardowo jednak 2 godziny (trzy bloki muzyczne po 30-35 min z dwoma krótkimi przerwami) – czas trwania dostosowany do wymagań klienta Repertuar: góralski, folkowy z elementami biesiadnymi oraz anegdoty i humorystyczne opowieści z życia górali.  

2. Biesiada góralska- czyli występ muzykantów z udziałem par tanecznych (jednej, dwóch lub więcej w zależności od potrzeb – nawet do 10 par), mogą to być także same dziewczyny lub chłopcy. Robią oni krótki pokaz tańców ludowych oraz uczą uczestników zabawy podstawowych kroków tańca góralskiego (m.in. taniec zbójnicki). W czasie biesiady przewidywane są również różnego rodzaju zabawy zręcznościowe i konkursy dla gości.  

3. Góralskie wesele - czyli dwugodzinna wstawka góralska podczas uroczystości weselnej. Śpiewanie przyśpiewek ku pomyślności młodej pary, ale także muzyka do tańca. W zależności od potrzeb organizujemy także „Góralskie oczepiny”, z udziałem dziewczyn w strojach regionalnych. Śpiewane przyśpiewki i „biały taniec” są symbolem przyjścia Panny Młodej ze stanu panieńskiego w  zamężny.  

4. Góralskie oczepiny – mogą funkcjonować jako oddzielna część oferty. Na czas oczepin przebieramy młodą parę w elementy stroju góralskiego, następnie same dziewczyny zakładają pannie młodej czepiec, tańczą z nią tzw. „bioły taniec”, a później wspólnie z kapelą i gośćmi tańczą i bawią się w rytm góralskiej muzyki.  

5. Program estradowy - czyli występ kapeli i najstarszego w Polsce Zespołu Regionalnego „Istebna”. Całość koncertu zajmuje jedną godzinę. Prezentowane są pieśni i tańce Beskidu Śląskiego. W zależności od potrzeb i wymagań klientów, zespół prezentuje się w składzie od 4 do 10 par tanecznych + kilkuosobowa grupa wokalna + kapela.  

6. Kolędowanie - czyli świąteczna oferta kapeli. Prezentacja starych, już często zapomnianych pastorałek oraz możliwość wspólnego śpiewu powszechnie znanych  polskich kolęd. Program ten oczywiście kończy się oryginalnym góralskim powiynszowanim na wszelka pomyślność w Nowym Roku. Istnieje także możliwość pełnego koncertu kolęd i pastorałek razem z około 25-30 osobowym chórem Zespołu Regionalnego „Istebna”.

KONTAKT:

Ania - 667 101 449

Tadek - 503 406 658

kapelaistebna@gmail.com


O NASZEJ KAPELI

NASZA OFERTA

STRONA GŁOWNA